facebook Facebook
WhatsApp
Instagram
Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği

Kulak estetiği ameliyatı çoğunlukla kepçe kulak durumunu düzeltmek amacıyla yapılır. Kepçe kulak ameliyatının ilkokula başlamadan yapılması önerilmektedir. Çocuğun arkadaşlarının arasında alay konusu olmaması ve bu durumdan olumsuz yönde etkilenmesini önlemek için kulak kıkırdağının da gelişimini tamamladığı 5 yaş civarında yapılması önerilen bir ameliyattır.
Kepçe kulak ameliyatı eğer çocukluk yaşlarında yapılmamışsa ilerleyen yaşlarda da rahatlıkla yapılabilir. Çocuklarda genel anestezi tercih edilirken yetişkinlerde lokal anesteziyle operasyon gerçekleştirilmektedir. Operasyonda deformiteye neden olan kıkırdağa yeniden şekil verilmektedir. Kulak arkasından kesiler yapıldığı için görünen bir iz kalmamaktadır. Deformiteye ve uygulanan tekniğe göre bir süre saç bandı takmak gerekmektedir.
Kepçe kulak dışında kulağın doğumsal veya sonradan gelişen travma ve hastalıklarına bağlı deformitelerine yönelik müdahaleler yapılmaktadır. Küpe deliklerinin aşırı genişlemesi ve yırtılmaları da çok basit lokal müdahalelerle düzeltilmektedir.

Bize Soru Sorun
rajib raj

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM